Archiwum

    Wiele knajp z chińskim jedzeniem prowadzi catering. Jest to szybkie i tanie jedzenie na telefon, które można zamówić najczęściej o każdej porze dnia i nocy, co jest niebagatelnym plusem dla osób, które znajdują się w centrach większych miast, w których nierzadko przychodzi nam pracować do późnych godzin nad ranem.

Włoska restauracja

Jeśli masz ochotę na włoskie jedzenie, możesz wybrać się do restauracji włoskiej znajdującej się w każdym niemal mieście w Polsce. Ważne jednak abyś wiedział z grubsza kim jest szef kuchni. Najlepiej jest jeśli jest on Włochem. Polacy bardzo często porywają się na prowadzenie restauracji z kuchnią nie polską nieznając korzeni kuchni obcej, którą wprowadzają do naszego kraju. Wielu Polaków restauratorów niestety wpada także na pomysł polonizowania kuchni włoskiej, bo nie ma innego wyjścia – Polacy nie są przygotowani na jedzenie tradycyjnego włoskiego jedzenia tak naprawdę, mimo że przecież włoska kuchnia uchodzi za jedną z najlepszych na świecie. Jednakże istnieją też takie restauracje, które trzymają fason i niczego nie polonizują.

Należą do nich właśnie często włoskie restauracje, w których jedzenie broni się samo – wszak trudno zarzucić coś tradycyjnemu włoskiemu makaronowi z sosem pomidorowym i z wieprzowiną. Specjały kuchni włoskiej to pizza. Dobrze jest, jeśli nie jest ona polewana polskim ketchupem. Tradycyjna kuchnia włoska nie ma żadnego ketchupu i sosu pomidorowego podawanego na placek, bo placek powinien być na tyle dobry, że żaden sos nie jest potrzebny.

Dodaj komentarz