Archiwum

    Wiele knajp z chińskim jedzeniem prowadzi catering. Jest to szybkie i tanie jedzenie na telefon, które można zamówić najczęściej o każdej porze dnia i nocy, co jest niebagatelnym plusem dla osób, które znajdują się w centrach większych miast, w których nierzadko przychodzi nam pracować do późnych godzin nad ranem. Zazwyczaj kuchnie takie nazywane są kuchniami azjatyckimi - bo trudno nazwać je jednoznacznie chińskimi, tajlandzkimi czy wietnamskimi. Jest to jeden wielki mix, który trudno określić jeśli chociaż trochę znamy się na jedzeniu azjatyckim. Profesjonalny catering, którego baza znajdują się w centrum miasta powinien realizować zamówienia w czasie nie dłuższym niż pół godziny po zamówieniu telefonicznym. Jednakże bardo trudno jest spotkać taki szybki catering. Zazwyczaj musimy czekać około godzinę na dostawę pizzy do mieszkania. Poważnym błędem w tego typu zamówieniach jest żądanie od gości kwoty wyższej niż podano na stronie internetowej lub ulotce - należy mieć ze sobą zawsze rachunek.

    Jak ściągnąć do siebie klientów? Wieść niesie, że najlepsze restauracje nie potrzebują żadnego wsparcia i reklamy, żadnych ulotek. Dobre jedzenie i doskonała atmosfera potrafią obronić się same. Każdy z nas jest w stanie przypomnieć sobie najciekawsze miejsce w swoim mieście, które niekoniecznie było znane, ale jedzenie w nim serwowane było doskonałe, co przysparzało właścicielom właściwie bez przerwy klientów i stałych gości. Zazwyczaj są to miejsca, w których jest tez tanio. Jaki więc jest przepis na idealną restaurację? Tanie naturalne składniki kupowane na giełdzie z ekologiczną żywnością, wprost od rolników i świeże jedzenie, robione z sercem. Zazwyczaj osoby, które prowadzą doskonałe restauracje mogą pochwalić się tym, że w przeszłości prowadziły garkuchnie lub catering. Osoby, które potrafią ugotować dobrą zupę dla całego wojska zasługują na takie samo uznanie jak osoby, które prowadzą małe knajpki z niewielkimi porcjami i trzema stolikami w lokalu - jest to ten sam wysiłek karmienia ludzi.

Kawiarenki czy puby?

Zarówno kawiarenki, jak i puby mają za równo swoich przeciwników, jaki i zwolenników. Puby są miejscami bardziej rozrywkowymi niż kawiarnie. W takim miejscu można spotkać się ze znajomymi i nie źle zabawić. Napić piwka, pogadać o śmiesznych rzeczach i posłuchać dobrej muzyki. Zwolennicy pubów spędzają w nich na prawdę bardzo dużo czasu. Czasami za znajomymi młodzi ludzie umawiają się na coś co nazywają rajdami. Podczas czegoś takiego, odwiedzają sporo miejsc, poznając owych ludzi i spędzając aktywnie czas. Dla takich osób jest to sposób na oderwanie się od rzeczywistości, nie myślenie o troskach dnia codziennego.
Kawiarenki natomiast są dla ludzi bardziej stonowanych, bądź takich, którzy od czasu do czasu potrzebują trochę spokoju. Kawiarnie to idealne miejsce na plotki ze znajomymi, na spotkanie po latach z koleżankami. Bądź po prostu na miłe popołudnie w bliskim gronie. Takie miejsce, pozwala na spokojny, niezakłócony dialog. W dodatku można zjeść jakiś dobry deser, czy napić się pysznej kawy. W kawiarniach, ważna jest wygoda, tak aby klienci czuli się komfortowo. Ważna jest także atmosfera w takim miejscu, muzyka która delikatnie brzmi w tle i przyjemne zapachy w powietrzu.
A teraz przyszedł czas na wady takich miejsc, które dla jednych osób są niezauważalne, a dla innych nie dopuszczalne. Jeżeli mówimy o pubach, to ich przeciwnicy zarzucają przede wszystkim duży hałas, przy którym trudno swobodnie porozmawiać. Zdarzają się Momoty, że aby siebie usłyszeć, należy się nieźle nakrzyczeć! Najbardziej to jest nasilone, gdy w pubie jest już dużo ludzi i wszyscy krzyczą. Robi się coś okropnego, a wrażliwych może nawet rozboleć głowa. Ponadto w niektórych pubach nie na zakazu palenia i jest strasznie nadymione. Co skazuje na dyskomforty osoby z uczuleniem na dym papierosowy.
Jeżeli mówimy o minusach przytachanych odnośnie kawiarni, to najczęściej wymieniana jest monotonia. W takim miejscu nie dzieje się nie niesamowitego oraz niezwykłego. Dla osób lubiących mocne wrażenia, kawiarnie będą po prostu nudne.

Comments are closed.