Archiwum

    Wiele knajp z chińskim jedzeniem prowadzi catering. Jest to szybkie i tanie jedzenie na telefon, które można zamówić najczęściej o każdej porze dnia i nocy, co jest niebagatelnym plusem dla osób, które znajdują się w centrach większych miast, w których nierzadko przychodzi nam pracować do późnych godzin nad ranem. Zazwyczaj kuchnie takie nazywane są kuchniami azjatyckimi - bo trudno nazwać je jednoznacznie chińskimi, tajlandzkimi czy wietnamskimi. Jest to jeden wielki mix, który trudno określić jeśli chociaż trochę znamy się na jedzeniu azjatyckim. Profesjonalny catering, którego baza znajdują się w centrum miasta powinien realizować zamówienia w czasie nie dłuższym niż pół godziny po zamówieniu telefonicznym. Jednakże bardo trudno jest spotkać taki szybki catering. Zazwyczaj musimy czekać około godzinę na dostawę pizzy do mieszkania. Poważnym błędem w tego typu zamówieniach jest żądanie od gości kwoty wyższej niż podano na stronie internetowej lub ulotce - należy mieć ze sobą zawsze rachunek.

    Jak ściągnąć do siebie klientów? Wieść niesie, że najlepsze restauracje nie potrzebują żadnego wsparcia i reklamy, żadnych ulotek. Dobre jedzenie i doskonała atmosfera potrafią obronić się same. Każdy z nas jest w stanie przypomnieć sobie najciekawsze miejsce w swoim mieście, które niekoniecznie było znane, ale jedzenie w nim serwowane było doskonałe, co przysparzało właścicielom właściwie bez przerwy klientów i stałych gości. Zazwyczaj są to miejsca, w których jest tez tanio. Jaki więc jest przepis na idealną restaurację? Tanie naturalne składniki kupowane na giełdzie z ekologiczną żywnością, wprost od rolników i świeże jedzenie, robione z sercem. Zazwyczaj osoby, które prowadzą doskonałe restauracje mogą pochwalić się tym, że w przeszłości prowadziły garkuchnie lub catering. Osoby, które potrafią ugotować dobrą zupę dla całego wojska zasługują na takie samo uznanie jak osoby, które prowadzą małe knajpki z niewielkimi porcjami i trzema stolikami w lokalu - jest to ten sam wysiłek karmienia ludzi.

Kawiarnie

Ostatnio odwiedziłam nowe centrum handlowe w moim mieście i były tam fajne kawiarnie. Najpierw przeszłam ogólnie po wszystkich, tak tylko zerkając na wystrój. Chciałam sprawdzić, czy różnią się od siebie, czy są raczej wszystkie takie same. I na moje szczęście każda była nieco inna, a niektóre naprawdę przyciągały uwagę. Kawiarnie, które mnie najbardziej zainteresowały były tylko dwie. Pierwsza, ze względu na różnokolorowe krzesła i stoły. Ale to nie jest wszystko, każdy element nie pasował do reszty, ale wszystkie razem, tworzyły słodką całość. Warto wspomnieć, także o miejscu przeznaczonym dla dzieci. Taki pomysł z pewnością zachęci do odwiedzania matki z dziećmi. Przecież nie mają one dużo miejsc, w których mogą spotkać się z przyjaciółkami i mogą zabrać ze sobą pociech. Jednak takie kawiarenki, nie będą miejscami cichymi, dlatego nie jest ono adresowane, dla ludzi lubiących cisze i spokój. Ja na szczęście do takich osób nie należę i mogłam delektować się pysznym lodowym deserem w sympatycznym miejscu. Na pewno zachęcę znajome do odwiedzenia tej kawiarenki, zwłaszcza te koleżanki, które doczekały się już potomstwa. Do kolejnej kawiarni poszłam podczas następnej wizyty w tym centrum handlowym. Ta jednaj różni się od tej poprzedniej, na pewno jest bardziej stonowana. Ma taki swój specyficzny klimat, czujemy się jakbyśmy siedzieli na ulicy. Sama kawiarenka jest podzielona niejako na dwie części. Pierwsza to tak jakby ściana kamienicy, z dużymi oknami, pod którymi ustawione są stoliki. I w tej części, tak jakby wewnątrz tej kamienicy kryje się lada i miejsce do składanie zamówień. Druga część natomiast przeniesiona jest niejako na niby ulice. Stoliki są ustawione przed imitacja kamienicy, a obok przechodzą ludzie odwiedzający sklepy. Z wnętrza kawiarenki wydobywa się przyjemna, relaksująca muzyka. Według mnie to idealne miejsce, aby przysiąść na chwilkę podczas zakupów. A ponadto podają tu naprawę pyszna kawę i deser malinowy. Na pewno odwiedzę te kawiarenki jeszcze nie jeden raz.

Comments are closed.