Archiwum

    Wiele knajp z chińskim jedzeniem prowadzi catering. Jest to szybkie i tanie jedzenie na telefon, które można zamówić najczęściej o każdej porze dnia i nocy, co jest niebagatelnym plusem dla osób, które znajdują się w centrach większych miast, w których nierzadko przychodzi nam pracować do późnych godzin nad ranem. Zazwyczaj kuchnie takie nazywane są kuchniami azjatyckimi - bo trudno nazwać je jednoznacznie chińskimi, tajlandzkimi czy wietnamskimi. Jest to jeden wielki mix, który trudno określić jeśli chociaż trochę znamy się na jedzeniu azjatyckim. Profesjonalny catering, którego baza znajdują się w centrum miasta powinien realizować zamówienia w czasie nie dłuższym niż pół godziny po zamówieniu telefonicznym. Jednakże bardo trudno jest spotkać taki szybki catering. Zazwyczaj musimy czekać około godzinę na dostawę pizzy do mieszkania. Poważnym błędem w tego typu zamówieniach jest żądanie od gości kwoty wyższej niż podano na stronie internetowej lub ulotce - należy mieć ze sobą zawsze rachunek.

    Jak ściągnąć do siebie klientów? Wieść niesie, że najlepsze restauracje nie potrzebują żadnego wsparcia i reklamy, żadnych ulotek. Dobre jedzenie i doskonała atmosfera potrafią obronić się same. Każdy z nas jest w stanie przypomnieć sobie najciekawsze miejsce w swoim mieście, które niekoniecznie było znane, ale jedzenie w nim serwowane było doskonałe, co przysparzało właścicielom właściwie bez przerwy klientów i stałych gości. Zazwyczaj są to miejsca, w których jest tez tanio. Jaki więc jest przepis na idealną restaurację? Tanie naturalne składniki kupowane na giełdzie z ekologiczną żywnością, wprost od rolników i świeże jedzenie, robione z sercem. Zazwyczaj osoby, które prowadzą doskonałe restauracje mogą pochwalić się tym, że w przeszłości prowadziły garkuchnie lub catering. Osoby, które potrafią ugotować dobrą zupę dla całego wojska zasługują na takie samo uznanie jak osoby, które prowadzą małe knajpki z niewielkimi porcjami i trzema stolikami w lokalu - jest to ten sam wysiłek karmienia ludzi.

O kawiarenkach

Ostatnio odwiedziła mnie koleżanka i nie mogła się nachwalić nowej kawiarenki. Słuchałam z zaciekawieniem i aż ślinka mi leciała na samą myśl, o deserach o których wspominała. Na szczęście zrekompensowała mi to pyszną kawą, powiedziała, że ona na kawiarnie w domu. Oczywiście żartowała, jednak po kupieniu nowego ekspresu z pewnością nie musi tak często wychodzić, by wypić naprawdę dobrą kawę. I tego dnia zostałyśmy już u niej, ale umówiłyśmy się na najbliższy termin na wypad do tej cudownej kawiarenki. Oczywiście najpierw miałyśmy się wybrać na zakupy- to jest to co lubimy najbardziej. Jesteśmy tak dobranym duł etę, że podobają się nam podobne rzeczy, a w dodatku umiemy sobie nawzajem doradzić. Każdy ciuch na takich zakupach jest udany i dopasowany do którejś z nas. Najśmieszniejsze jest jednak kupowanie obuwia, Ala przechodzi wtedy samą siebie. Ja w prawdzie nie mam łato kupić buty, ma dużą stopę, a ponadto nogę wysoka na podbiciu. W związku z tym, sporo butów odpada, chociażby dlatego, że nie zapnę zamka. Ala natomiast cierpi na manie idealnego dopasowanie, co jest na prawdę bardzo śmieszne! Bo najpierw przez pół godziny wybiera buty, które podobają się jej wizualnie. Potem przechodzi do następnego testu, jakim jest przymierzanie… a oto dopiero trwa! Najpierw ubiera jeden but i ogląda go normalnie z pięć minut w lusterku. Gdy wszystko pasuje , ubiera drugiego do pary i sprawdza jak wyglądają oba. Na tym jednak się nie kończy, Ale następnie musi się przejść po sklepie, bo przecież nie kupi nie wygodnych butów. Gdy buty są idealna, dopiero wtedy decyduje się na zakup danej pary. Na szczęście w dniu naszego spotkania miałyśmy kupić jedynie sukienkę, a ściślej mówiąc ja miałam to zarobić. Gdyż w następną sobota miałam pójść na romantyczną kolacje urodzinową z moim chłopakiem. Nasze zakupy, poszły bardzo sprawnie i mogłyśmy przejść do tej niesamowitej kawiarenki. I było dokładnie tak jak Ala opowiadała, po prostu cudownie! Na pewno będziemy częściej odwiedzać to miejsce!

Comments are closed.