Archiwum

    Wiele knajp z chińskim jedzeniem prowadzi catering. Jest to szybkie i tanie jedzenie na telefon, które można zamówić najczęściej o każdej porze dnia i nocy, co jest niebagatelnym plusem dla osób, które znajdują się w centrach większych miast, w których nierzadko przychodzi nam pracować do późnych godzin nad ranem. Zazwyczaj kuchnie takie nazywane są kuchniami azjatyckimi - bo trudno nazwać je jednoznacznie chińskimi, tajlandzkimi czy wietnamskimi. Jest to jeden wielki mix, który trudno określić jeśli chociaż trochę znamy się na jedzeniu azjatyckim. Profesjonalny catering, którego baza znajdują się w centrum miasta powinien realizować zamówienia w czasie nie dłuższym niż pół godziny po zamówieniu telefonicznym. Jednakże bardo trudno jest spotkać taki szybki catering. Zazwyczaj musimy czekać około godzinę na dostawę pizzy do mieszkania. Poważnym błędem w tego typu zamówieniach jest żądanie od gości kwoty wyższej niż podano na stronie internetowej lub ulotce - należy mieć ze sobą zawsze rachunek.

    Jak ściągnąć do siebie klientów? Wieść niesie, że najlepsze restauracje nie potrzebują żadnego wsparcia i reklamy, żadnych ulotek. Dobre jedzenie i doskonała atmosfera potrafią obronić się same. Każdy z nas jest w stanie przypomnieć sobie najciekawsze miejsce w swoim mieście, które niekoniecznie było znane, ale jedzenie w nim serwowane było doskonałe, co przysparzało właścicielom właściwie bez przerwy klientów i stałych gości. Zazwyczaj są to miejsca, w których jest tez tanio. Jaki więc jest przepis na idealną restaurację? Tanie naturalne składniki kupowane na giełdzie z ekologiczną żywnością, wprost od rolników i świeże jedzenie, robione z sercem. Zazwyczaj osoby, które prowadzą doskonałe restauracje mogą pochwalić się tym, że w przeszłości prowadziły garkuchnie lub catering. Osoby, które potrafią ugotować dobrą zupę dla całego wojska zasługują na takie samo uznanie jak osoby, które prowadzą małe knajpki z niewielkimi porcjami i trzema stolikami w lokalu - jest to ten sam wysiłek karmienia ludzi.

Barista – nie tylko sztuka parzenia kawy

Barista to człowiek, który zawodowo zajmuje się parzeniem kawy. Mogłoby się wydawać, że nie ma w tym wielkiej filozofii, wszak większość z nas przyrządza sobie kawę w domu i nie ma w tym niczego trudnego. Zwłaszcza jeśli dysponuje się dobrej jakości ekspresem czy kawiarką, a do tego zakupi się kawę naprawdę dobrego gatunku, na przykład w ziarnach i będzie się je mieliło dopiero bezpośrednio przed zaparzeniem. Taka kawa smakuje wspaniale i ma niepowtarzalny aromat, może się więc nam wydawać, że nic więcej nie trzeba.

 

Ale zawód baristy nie opiera się tylko na przyrządzaniu kawy. Taki człowiek przede wszystkim dysponuje ogromną wiedzą na jej temat. Wie, jakie gatunki kawy mają poszczególne właściwości, nie tylko jeśli chodzi o smak i aromat, jak je przyrządzać i jak podawać. Zwłaszcza to ostatnie nie jest łatwym zadaniem, ponieważ jest ogromny wybór dodatków do kawy, wcale nie tylko jeśli chodzi o śmietankę, mleko czy cukier. Barista doskonale wie, jaki dodatek pasuje do jakiej kawy, w jakiej ilości go dodać, a wiedzę swą zgłębia z upływem czasu i nabiera doświadczenia.

Comments are closed.