Archiwum

    Wiele knajp z chińskim jedzeniem prowadzi catering. Jest to szybkie i tanie jedzenie na telefon, które można zamówić najczęściej o każdej porze dnia i nocy, co jest niebagatelnym plusem dla osób, które znajdują się w centrach większych miast, w których nierzadko przychodzi nam pracować do późnych godzin nad ranem.

Napój, który niespodziewanie podbił miliony serc

Kawa to napój przyrządzany z zazwyczaj palonych ziaren kawowca. Nie jest uprawiany on w Polsce, a zazwyczaj w miejscach mających do tego warunki atmosferyczne jak np. Kostaryka. Pochodząca z Etiopii to najlepsze źródło kofeiny. Ta zaś ma działanie pobudzające. Wielu z nas sięga po kawę najczęściej rano by dobudzić się po krótkim śnie. Także często w środku dnia, gdy odczuwamy spadek energii sięgamy po nią. Jednak w nadmiernych ilościach może być szkodliwa dla naszego zdrowia.

 

Kawa to bogate źródło przeciwutleniaczy zapobiegających powstawaniu wolnych rodników. Każdy pije ja tak ja lubi. Jedni wola czarną i sypaną inny zaś rozpuszczalną z mlekiem, a jeszcze inni z ekspresu. Jest wiele odmian i sposobów picia. To jedna z najpopularniejszych używek na całym świecie, która podbiła gusta smakowe wielu. To przy kawie mamy chwile relaksu i spokoju lub nabieramy sił do działania. Swój unikalny smak zawdzięcza paleniu ziaren. Mogą one być palone na wiele sposobów, co w rezultacie daje nam czarny proszek o różnym stopniu intensywności smaku.

Comments are closed.