Archiwum

    Wiele knajp z chińskim jedzeniem prowadzi catering. Jest to szybkie i tanie jedzenie na telefon, które można zamówić najczęściej o każdej porze dnia i nocy, co jest niebagatelnym plusem dla osób, które znajdują się w centrach większych miast, w których nierzadko przychodzi nam pracować do późnych godzin nad ranem.

Niezwykła kawa przygotowywana w domu

coffee-1433107-mNie trzeba mieć wcale specjalnych zdolności, by móc rozkoszować się wspaniałą kawą i przyrządzać ją samodzielnie, nie trzeba też wcale specjalnie chodzić do kawiarni, by napić się wyśmienitej kawy, na przykład z jakimiś dodatkami. Wszystko z powodzeniem można przygotować w domu, trzeba tylko stosować się do kilku zasad. Przede wszystkim, jeśli kawa ma być pyszna, mocna i aromatyczna, trzeba wybrać dobry gatunek. Na pewno nie może to być kawa rozpuszczalna, nie powinna to tez być kawa mielona, gdyż najlepsza jest w ziarnach.

 

Można mieć pewność, że będzie idealnie aromatyczna kiedy zmieli się ją tuz przed zaparzeniem, gotowa mielona zaś może już być lekko zwietrzała. Warto również nie żałować pieniędzy na dobrą kawę, ponieważ najtańsze rodzaje nie są niestety godne polecenia. Warto również zaopatrzyć się w odpowiedni sprzęt. Ekspresy nie są tanie, lepiej będzie więc kupić kawiarkę. Jeśli zaś kawa ma być wyjątkowa, można zakupić do niej odpowiednie dodatki, inne niż te klasyczne. Mogą to być na przykład różnego rodzaju posypki do kawy, a także syropy, nie tylko o klasycznych smakach, jak kakao czy wanilia, ale też tak wyszukanych, jak arbuz czy melon.

Comments are closed.