Archiwum

    Wiele knajp z chińskim jedzeniem prowadzi catering. Jest to szybkie i tanie jedzenie na telefon, które można zamówić najczęściej o każdej porze dnia i nocy, co jest niebagatelnym plusem dla osób, które znajdują się w centrach większych miast, w których nierzadko przychodzi nam pracować do późnych godzin nad ranem.

Odwiedzanie kawiarń kiedyś i obecnie

W przeszłości, jeszcze przed wojną, kawiarnie w dużych miastach były bardzo powszechnie odwiedzane. Kwitło w nich życie, ale nie wyglądały tak jak dzisiejsze i również chodzenie do nich było zupełnie inaczej postrzegane. Przede wszystkim kawiarnie nie były miejscami, w których ludzie tylko pili kawę czy spotykali się ze znajomymi. Grano w nich muzykę na żywo, na co dzień zwykle pianista, zaś w weekendy grały zespoły, występowały gwiazdy, można też było potańczyć. Do takiej kawiarni trzeba było się wystroić i wyjście do niej traktowane było jak „bywanie”.

 

Obecnie zaś do kawiarni chodzi się głównie po to, by spotkać się ze znajomymi gdy z jakiegoś powodu jest to niemożliwe na gruncie domowym czy też spotkać się w sprawach biznesowych bądź innych oficjalnych. Czasami wpada się tam na kawę, ale taka wizyta nie trwa długo i nikt się do niej specjalnie nie przygotowuje. Oczywiście chodzenie do kawiarni w dużych miastach staje się też znowu modne, ale nie ma to wiele wspólnego z dawną modą i nie ma już takiego klimatu.

Comments are closed.