Archiwum

    Wiele knajp z chińskim jedzeniem prowadzi catering. Jest to szybkie i tanie jedzenie na telefon, które można zamówić najczęściej o każdej porze dnia i nocy, co jest niebagatelnym plusem dla osób, które znajdują się w centrach większych miast, w których nierzadko przychodzi nam pracować do późnych godzin nad ranem.

Kawa kawie nierówna

coffee-break-1442827-mChoć sklepowe półki pełne są różnego rodzaju kaw, tak naprawdę smakosze tego napoju nie mają łatwo jeśli chcą kupić naprawdę dobrą kawę. Tanie gatunki bowiem najczęściej z prawdziwą, mocną i aromatyczną kawą mają niewiele wspólnego, nawet jeśli przyrządza się je za pomocą sprzętu wysokiej jakości. Kawa to jeden z tych towarów, którego jakość niestety najczęściej idzie w parze z ceną. Poza tym trzeba wiedzieć, że tak popularnie wytwarzana kawa mielona to już naprawdę mizerna postać kawy.

 

Osoby będące smakoszami uważają, że kawy mielone nie mają żadnych właściwości, ich aromat jest „oszukany”, zaś smak – po prostu niedobry. Osobom, które nie podchodzą do tego tematu tak poważnie i nie są koneserami, jest zazwyczaj wszystko jedno, ale jeśli ktoś chce pić naprawdę dobrą kawę, powinien przede wszystkim kupować ją w ziarnach. Różnicę w smaku i aromacie zauważą nawet niewprawne osoby. A jeśli ktoś nigdy nie pił naprawdę wspaniałej kawy i chce przekonać się, czy jest jakaś różnica, powinien wybrać się do dobrej kawiarni, najlepiej takiej, w którym jej przygotowywaniem zajmuje się profesjonalny barista.

Comments are closed.