Archiwum

    Wiele knajp z chińskim jedzeniem prowadzi catering. Jest to szybkie i tanie jedzenie na telefon, które można zamówić najczęściej o każdej porze dnia i nocy, co jest niebagatelnym plusem dla osób, które znajdują się w centrach większych miast, w których nierzadko przychodzi nam pracować do późnych godzin nad ranem. Zazwyczaj kuchnie takie nazywane są kuchniami azjatyckimi - bo trudno nazwać je jednoznacznie chińskimi, tajlandzkimi czy wietnamskimi. Jest to jeden wielki mix, który trudno określić jeśli chociaż trochę znamy się na jedzeniu azjatyckim. Profesjonalny catering, którego baza znajdują się w centrum miasta powinien realizować zamówienia w czasie nie dłuższym niż pół godziny po zamówieniu telefonicznym. Jednakże bardo trudno jest spotkać taki szybki catering. Zazwyczaj musimy czekać około godzinę na dostawę pizzy do mieszkania. Poważnym błędem w tego typu zamówieniach jest żądanie od gości kwoty wyższej niż podano na stronie internetowej lub ulotce - należy mieć ze sobą zawsze rachunek.

    Jak ściągnąć do siebie klientów? Wieść niesie, że najlepsze restauracje nie potrzebują żadnego wsparcia i reklamy, żadnych ulotek. Dobre jedzenie i doskonała atmosfera potrafią obronić się same. Każdy z nas jest w stanie przypomnieć sobie najciekawsze miejsce w swoim mieście, które niekoniecznie było znane, ale jedzenie w nim serwowane było doskonałe, co przysparzało właścicielom właściwie bez przerwy klientów i stałych gości. Zazwyczaj są to miejsca, w których jest tez tanio. Jaki więc jest przepis na idealną restaurację? Tanie naturalne składniki kupowane na giełdzie z ekologiczną żywnością, wprost od rolników i świeże jedzenie, robione z sercem. Zazwyczaj osoby, które prowadzą doskonałe restauracje mogą pochwalić się tym, że w przeszłości prowadziły garkuchnie lub catering. Osoby, które potrafią ugotować dobrą zupę dla całego wojska zasługują na takie samo uznanie jak osoby, które prowadzą małe knajpki z niewielkimi porcjami i trzema stolikami w lokalu - jest to ten sam wysiłek karmienia ludzi.

Kawa kawie nierówna

coffee-break-1442827-mChoć sklepowe półki pełne są różnego rodzaju kaw, tak naprawdę smakosze tego napoju nie mają łatwo jeśli chcą kupić naprawdę dobrą kawę. Tanie gatunki bowiem najczęściej z prawdziwą, mocną i aromatyczną kawą mają niewiele wspólnego, nawet jeśli przyrządza się je za pomocą sprzętu wysokiej jakości. Kawa to jeden z tych towarów, którego jakość niestety najczęściej idzie w parze z ceną. Poza tym trzeba wiedzieć, że tak popularnie wytwarzana kawa mielona to już naprawdę mizerna postać kawy.

 

Osoby będące smakoszami uważają, że kawy mielone nie mają żadnych właściwości, ich aromat jest „oszukany”, zaś smak – po prostu niedobry. Osobom, które nie podchodzą do tego tematu tak poważnie i nie są koneserami, jest zazwyczaj wszystko jedno, ale jeśli ktoś chce pić naprawdę dobrą kawę, powinien przede wszystkim kupować ją w ziarnach. Różnicę w smaku i aromacie zauważą nawet niewprawne osoby. A jeśli ktoś nigdy nie pił naprawdę wspaniałej kawy i chce przekonać się, czy jest jakaś różnica, powinien wybrać się do dobrej kawiarni, najlepiej takiej, w którym jej przygotowywaniem zajmuje się profesjonalny barista.

Comments are closed.