Archiwum

    Wiele knajp z chińskim jedzeniem prowadzi catering. Jest to szybkie i tanie jedzenie na telefon, które można zamówić najczęściej o każdej porze dnia i nocy, co jest niebagatelnym plusem dla osób, które znajdują się w centrach większych miast, w których nierzadko przychodzi nam pracować do późnych godzin nad ranem.

Współczesne wyjścia do kawiarni

Tradycja chodzenia do kawiarni, nie tylko na kawę, ale przede wszystkim w celach rozrywkowych i towarzyskich, na długi czas w Polsce zaniknęła. Obecnie jednak, jak pokazują przeprowadzone badania, moda na chodzenie do kawiarni wraca i staje się coraz powszechniejsza, ale, jak nietrudno się domyślić, dotyczy to tylko pewnej grupy osób. Ludzie mieszkający w małych miejscowościach zwykle w ogóle nie mają u siebie kawiarń, do których mogliby wychodzić, ale też nie jest to powszechne, również ze względów finansowych.

 

Zdecydowanie bardziej wolą spotykać się w domach, a jeśli mają się gdzieś wybrać, to częściej jest to cukiernia, w której spożywają coś słodkiego, ewentualnie w parze z kawą. Do kawiarń zaś, najczęściej sieciowych, nowoczesnych, które w miastach są bardzo popularne, chadzają osoby młode, między dwudziestym a czterdziestym rokiem życia, mieszkające w miastach, wykształcone i dość zamożne (może nie wymaga to wielu pieniędzy, ale kluczowa jest mentalność). Takie osoby chodzą do kawiarni w celach towarzyskich, często na spotkania biznesowe, ale też po prostu jest taka moda, która zatacza coraz szersze kręgi.

Comments are closed.