Archiwum

    Wiele knajp z chińskim jedzeniem prowadzi catering. Jest to szybkie i tanie jedzenie na telefon, które można zamówić najczęściej o każdej porze dnia i nocy, co jest niebagatelnym plusem dla osób, które znajdują się w centrach większych miast, w których nierzadko przychodzi nam pracować do późnych godzin nad ranem.

Restauracje z tradycyjną kuchnią polską

Kuchnia polska zagościła śmiało w polskich restauracjach. Obserwuje się trend powracania do korzeni w gotowaniu. Bardzo chętnie podaje się prawdziwy polski żurek z białą kiełbasą, bigos, a także mielone i schabowe z ziemniakami, placki ziemniaczane. Stawia się także coraz chętniej na regionalne dania. Istnieją restauracje, dla których punktem honoru jest serwować dania, które są jakby historią polskiego gotowania. Szczególnie ciekawe są te restauracje, które położone są w ważnych dla Polaków miejscach, na przykład w starych willach z lat dwudziestych, albo miejsca takie jak staropolskie dworki szlacheckie, czy też chatki na wzgórzach.

To właśnie w takich miejscach powstają najlepsze kuchnie. Polacy coraz bardziej zdają sobie z tego sprawę i omijają kuchnię cepeliowską, stylizowaną na staropolską, która podawana jest zazwyczaj w nowo wybudowanych chatkach z drewna, które mają imitować staropolskie chaty drewniane. Jedzenie w takich sztucznych drewnianych chatach najczęściej pozbawione jest duszy.

Dodaj komentarz