Archiwum

    Wiele knajp z chińskim jedzeniem prowadzi catering. Jest to szybkie i tanie jedzenie na telefon, które można zamówić najczęściej o każdej porze dnia i nocy, co jest niebagatelnym plusem dla osób, które znajdują się w centrach większych miast, w których nierzadko przychodzi nam pracować do późnych godzin nad ranem.

Podzielone zdania smakoszy kawy i herbaty

cappuccino-2-1289791-mKażdy z nas pija czasem lub regularnie kawę czy herbatę. Zarówno jedno jak i drugie ma swoich przeciwników i zwolenników. Herbata cieszy się powodzeniem zwłaszcza wśród ludzi lubiących delikatniejsze smaki i cieniących właściwości zdrowotne, jakie posiada. Kawa zaś znajduje zwolenników wśród ludzi ceniących sobie pobudzenie, które ma w sobie czarny napój. Jednak niema jednoznacznych warunków, dlaczego jedni wola herbatę, a inny kawę. Zapewne to po prostu kwestia gustu. Każdy z nas ma przecież inny i na swój sposób indywidualny.

 

Jednak oba napoje zawierają środki pobudzające. W herbacie za lekkie pobudzenie i dodanie energii odpowiedzialna jest teina. W kawie zaś jest to kofeina. I choć jedna filiżanka kawy pobudza bardziej niż dwie herbaty, oba składniki maja podobne działanie i są źródłem przeciwutleniaczy oraz wspomagają nasz metabolizm. Jak w każdym innym przypadku gusta są różne, więc i sposoby picia kawy czy herbaty także są niezliczone. Gatunków obu napojów równie jest wiele jednak w wielu kawiarniach mamy możliwość spróbowania, co najmniej kilku nam nieznanych.

Comments are closed.